GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Golvskulptur 7201567
*
nr 720 1567
Golvskulptur
Eva Darpe, Fågel, höjd: 55, Keramik
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2011
kl 18:15:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 15:59:00
1
1.400 kr
15/10 21:35:21
2
1.500 kr
16/10 20:16:16
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv eva darpe fågel fågelmotiv fåglar glaskonst golvskulptur keramik konstglas
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:21
-
4125 Konstglas
2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05
-
4032 Konstglas
6 delar, bland annat UHV, Bertil Vallien & Monica ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:34
-
4131 Konstglas
Flygsfors, Coqville. Signerad, etikettmärkt. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Golvskulptur
nr 720 1567
Golvskulptur
Eva Darpe, Fågel, höjd: 55, Keramik
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 15:59:00 | 1 | 1.400 kr |
15/10 21:35:21 | 2 | 1.500 kr |
16/10 20:16:16 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv eva darpe fågel fågelmotiv fåglar glaskonst golvskulptur keramik konstglas
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:21 -
4125 Konstglas
2 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:05 -
4032 Konstglas
6 delar, bland annat UHV, Bertil Vallien & Monica ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:34
-
4131 Konstglas
Flygsfors, Coqville. Signerad, etikettmärkt. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49